Sklep internetowy na zamówienie

sklep internetowy na zamówienie
sklep internetowy na zamówienie

Otworzenie sklepu internetowego wiąże się z koniecznością dokonania wyboru pomiędzy gotowymi szablonami lub stworzeniem sklepu spełniającego indywidualne oczekiwania związane z dalszym prawidłowym funkcjonowaniem sklepu, jego zapleczem czyli rozwiązaniami, które pozwolą na sprawną i kompleksową ewidencję stanów magazynowych, co jest szczególnie ważne dla firm prowadzących równolegle sprzedaż stacjonarną i internetową, kontrolowanie zamówień i wpłat oraz prawidłową identyfikację na linii klient sklep co pozwala na uniknięcie błędów podczas realizacji zamówień. Kolejnym równie ważnym aspektem jest panel administracyjny dla pracownika, który wprowadza produkty i obsługuje sklep internetowy. Następny punkt to pozycjonowanie sklepu, tak by docierał do jak największego grona potencjalnych klientów. Na samym końcu możemy zająć się wyglądem sklepu, który jest oczywiście bardzo ważny, jednak nie przyniesie żadnych efektów przed spełnieniem wcześniej wymienionych warunków.

Sklep internetowy – gotowy szablon czy na zamówienie?
W internecie nie brakuje ogłoszeń o gotowych szablonach sklepów internetowych w bardzo różnych cenach, jednak decydując się na otworzenie sklepu internetowego należy zadać sobie pytanie czy zadowoli nas witryna jakich wiele, czy też chcemy stworzyć sklep, który spełni wszystkie nasze oczekiwania, jego projekt jest dopasowany w 100% do naszego wyobrażenia o sprzedawanych produktach i jest na tyle oryginalny, że zapadnie na długo w pamięci internautów i będzie przyczyniał się do odwiedzania go przez coraz większe grono klientów.

Funkcjonalność sklepu internetowego
Funkcjonalność sklepu internetowego ma dwie strony medalu. Po pierwsze powinien być funkcjonalny dla klienta, co w praktyce oznacza, że przeglądanie i późniejszy zakup produktu powinien następować płynnie krok po kroku bez zbędnych komplikacji, przy jednoczesnym zachowaniu jasnych komunikatów, tak by klient w sposób świadomy dokonywał zakupu co pozwoli na uniknięcie nieporozumień. Z drugiej strony sklep internetowy powinien być funkcjonalny dla osób prowadzących go, w tym wypadku jest to po pierwsze zarządzanie produktami czyli:
– prowadzenie stanów magazynowych, jest to funkcja, którą powinien posiadać każdy profesjonalnie wykonany sklep internetowy .W praktyce oznacza to że towar sprzedany w sklepie stacjonarnym jest automatycznie zdejmowany ze ze stanu ( ilości) w sklepie internetowym, co pozwala na uniknięcie sytuacji, kiedy klient zamawia produkt, którego nie posiadamy w magazynie;
– identyfikacja produktów, prawidłowa ewidencja produktów (nadanie im indywidualnych numerów i cech) pozwala na bezbłędne i sprawne odszukanie zamówionego przez klienta towaru;
– panel administracyjny, dzięki któremu pracownik zatrudniony przy obsłudze sklepu internetowego wprowadza nowe produkty, edytuje istniejące pozycje i usuwa te, których sprzedaż definitywnie została zakończona.

Zamawiając gotowy szablon dysponujemy jedynie szybką instrukcja wyjaśniającą podstawowe kwestie, w przypadku sklepu internetowego wykonywanego na indywidualne zamówienie firma informatyczna dostosowuje panel do umiejętności przyszłego administratora, ponadto istnieje możliwość wprowadzenie dodatkowych opcji np. stworzenie kliku grup wizualnych w celu wyróżnienia produktów z różnych kategorii np. odzież, galanteria itp.

Sklep internetowy na zamówienie
Decydując się na sklep internetowy na zamówienie, uwzględniający indywidualne oczekiwania otrzymuje się od naszej firmy w pełni funkcjonalny sklep internetowy z możliwością późniejszej rozbudowy. Wprowadzamy na życzenie klienta wszystkie rozwiązania, dzięki którym prowadzenie e-sprzedaży nie sprawia żadnych problemów, proponujemy dodatkowe opcje usprawniające prowadzenie sklepu. Po ukończeniu pracy nad sklepem przeprowadzamy szkolenie z zakresu obsługi panela administracyjnego. Oferujemy późniejszą opiekę informatyczną i pozycjonowanie sklepu.